EnglishСкопје
Битола
Ресен (Преспа)
Охрид (УНЕСКО)
>>Св. Наум
Струга
Куманово
Крива Паланка
Струмица
Крушево
Радовиш
Прилеп
Дебар
Штип
Стоби
Виница
Маврово
Берово

Торонто

360 Македонска продавница, дуќан, сувенири, скулптури...
Скулптури (Лиен Камен)
Сувенири
Привезоци


Испрати на својот пријател

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШЅВЕЗДИ
ќе се вљубите во лице постаро од вас; сјајни ѕвезди - добри новости; матни ѕвезди - лоши новости; ако ѕвездите се движат горедолу - среќа; ако се движат лево-десно - ненадејна смрт; ѕвезда што паѓа - ненадејна среќа; ѕвездено небо - радост.

ЅВЕР
грижи и страв.

ЅВЕРИЛНИК
непријателите нема да можат да ви наштетат.

ЅВЕЧАРКА
озборување; ако ве касне - грижи.

ЅВОНО
ако на сон чуете ѕвоно - страв ви е од непријателите; ако вие ѕвоните - ќе барате совет или помош; ако нешто ѕвони, а не се слуша - нема да послушате некој совет и тоа ќе ви донесе штета.

ЅИД
ако градите ѕид - свадба; ако рушите ѕид - ќе имате голема корист; ако ѕид ви го препречува патот - големи грижи; ако прескокнете ѕид - ќе уживате во големо задоволство, бидејќи ќе ги победите непријателите.

ЅИДАЊЕ
ако сами ѕидате нешто - бавно, но сигурно ќе стигнете до целта; ако гледате како ѕидаат - непријатни вести; ако нешто заѕидате - ќе зачувате некоја тајна за себе.

ЅИДАР
неуспех и загуба на пари.на почеток


Privacy Policy | Почетна | Соновник | Хороскоп | Кујна | 360 Дуќан | Коментари | Контакт
© 2006 - 2013 Сите права се задржани 360Macedonia.com
Design & Hosting - nakka.ca