English



Скопје
Битола
Ресен (Преспа)
Охрид (УНЕСКО)
>>Св. Наум
Струга
Куманово
Крива Паланка
Струмица
Крушево
Радовиш
Прилеп
Дебар
Штип
Стоби
Виница
Маврово
Берово

Торонто

360 Македонска продавница, дуќан, сувенири, скулптури...
Скулптури (Лиен Камен)
Сувенири
Привезоци


Испрати на својот пријател

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ



ЉУБЕНО ЛИЦЕ
возвратена љубов.

ЉУБИЧИЦА
среќа; ако ги берете - веселба; ако ги добиете - ви претстои брак; ако се китите со љубичици - околината ве сака.

ЉУБОВ
ако некому изјавувате љубов - партнерот што го сакате не ви е наклонет; ако некој вам ви изјавува љубов - разочарување.

ЉУБОВЕН НАСТАН
ќе имате работа со злобни жени.

ЉУБОВНО ПИСМО
ако го добиете - незадоволство; ако го пишyвате - сплетки.

ЉУБОМОРА
ако сте љубоморни на сон - ќе направите глупост.

ЉУБОПИТНОСТ
ако сте љубопитни на сон - ќе чуете некои невистинити работи.



на почеток






Privacy Policy | Почетна | Соновник | Хороскоп | Кујна | 360 Дуќан | Коментари | Контакт
© 2006 - 2013 Сите права се задржани 360Macedonia.com
Design & Hosting - nakka.ca