EnglishСкопје
Битола
Ресен (Преспа)
Охрид (УНЕСКО)
>>Св. Наум
Струга
Куманово
Крива Паланка
Струмица
Крушево
Радовиш
Прилеп
Дебар
Штип
Стоби
Виница
Маврово
Берово

Торонто

360 Македонска продавница, дуќан, сувенири, скулптури...
Скулптури (Лиен Камен)
Сувенири
Привезоци


Испрати на својот пријател

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШЏАМИЈА
ве очекува далечно патување, но внимавајте на незгоди.

ЏAHДAP
ќе се сомневаат во вас; ако разговарате со него - ќе бидете вплеткани во некој спор.

ЏБУН (ГРМУШКА)
пречки на патот до успехот; зелен џбун - ќе ви биде возвратена љубовта или наклоноста; ако се пробивате низ џбунови - успех, но со напори.

ЏВАКАЊЕ
ако на сон нешто џвакате - залудни ви се сите напори, бидјеќи целта ионака нема да ја постигнете.

ЏЕБ
празен џеб - ќе ви се исполни желбата; полн џеб - непредивдени трошоци.

ЏЕБЕН СААТ
ситуацијата ќе се среди на ваше задоволство.

ЏЕЛАТ
големи грижи и понижување.

ЏЕПАРЛАК
ќе ви се остварат плановите.

ЏИГЕР
среќа / внимавајте со алкохолот.

ЏOKEJ
многу брзо и лесно ќе ја постигнете целта.

ЏУНГЛА
опасни изненадувања.

ЏУЏE
не трудете се, потфатот нема да ви успее.на почеток


Privacy Policy | Почетна | Соновник | Хороскоп | Кујна | 360 Дуќан | Коментари | Контакт
© 2006 - 2013 Сите права се задржани 360Macedonia.com
Design & Hosting - nakka.ca