EnglishСкопје
Битола
Ресен (Преспа)
Охрид (УНЕСКО)
>>Св. Наум
Струга
Куманово
Крива Паланка
Струмица
Крушево
Радовиш
Прилеп
Дебар
Штип
Стоби
Виница
Маврово
Берово

Торонто

360 Македонска продавница, дуќан, сувенири, скулптури...
Скулптури (Лиен Камен)
Сувенири
Привезоци


Испрати на својот пријател

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШЃАВОЛ
Ако видите ѓавол – успех во трговијата; ако бегате од него - кавга.

ЃЕРДАН
Веселба; ѓердан од злато – ќе се сомневате во нешто.

ЃОН
Селидба; излитен ѓон – чувај се од оговарање.

ЃУБРЕ
Пари и среќа; ако ви е дома - среќа; ако видите ѓубре надвор – очекувајте наследство; ако газите по ѓубре – ќе бидете лут.

ЃУБРЕЊЕ (НИВА)
Богатство.

ЃУБРИШТЕ
Благосостојба.на почеток


Privacy Policy | Почетна | Соновник | Хороскоп | Кујна | 360 Дуќан | Коментари | Контакт
© 2006 - 2013 Сите права се задржани 360Macedonia.com
Design & Hosting - nakka.ca